پنج شنبه , ۲۸ دی ۱۳۹۶
جدیدترین شعرها و مطالب:
خانه » مطالب علمي » آیا در بدن حشرات خون وجود دارد؟

آیا در بدن حشرات خون وجود دارد؟

حشرات بالغ بدنی دارند که شامل سه قسمت؛ سر، سینه و شکم است. در قسمت جلوی سر یک جفت شاخک وجود دارد که آزاد است ومعمولا دارای اندام‌های کوچک بویایی است. چشم و دهان قسمتی از سر را تشکیل می‌دهند. همچنین یک حشره نه تنها قلب دارد، بلکه خون و گردش خون هم دارد. خون بوسیله روزنه‌های دریچه‌دار به داخل قلب سرازیر می‌شود. به هنگام انقباض قلب، این سوراخ‌ها بسته می‌شوند و خون به داخل سرخرگ‌ها جریان می‌یابد. البته حشرات، همچون ما دستگاه مویرگی و سیاهرگی ندارند.
از آنجاکه حشرات برای بدست آوردن اکسیژن به جریان گردش خون وابسته نیستند،بنابراین سیستم گردش خون آنان وسیع و پیشرفته نیست.همانطور که می‌دانید،دربدن ماخون اکسیژن را به تمام نقاط بدن انتقال می‌دهد و در نتیجه، ما را به ادامه حیات می‌سازد.
حشرات دارای سیستم تنفسی متفاوتی هستند.آنها مجاری منشعب کوچکی دارند که به روزنه‌های هوایی که در اطراف بدن آنان است، ختم می‌شود. هوا مستقیما از سطح بدن داخل می‌شود و از آنجا به سلول‌ها می‌رود.
به علت اندازه آنها یک سیستم پیچیده‌تر ضرورتی ندارد. از سوی دیگر، سیستم ساده بدن آنان برای حیوانات بزرگ‌تر کافی نیست و یک چنین سیستمی بد نیست و بیش از نیمی از تمامی موجودات زنده از آن برخوردارند.

منبع: وکام ۲

درباره ی مهری طهماسبی دهکردی

به نام خداوند جان آفرین حکیم سخن در زبان آفرین دوستان خوبم سلام.به وب سایت ترانه های کودکان خوش آمدید. من مهری طهماسبی دهکردی،آموزگار بازنشسته ساکن اصفهان هستم.25 سال در آموزش و پرورش خدمت کردم.آخرین مدرک تحصیلی من کارشناسی علوم تربیتی با گرایش کودکان استثنایی است.از سال 1385 که بازنشسته شدم، برای کودکان و نوجوانان شعر و داستان نوشتم.ابتدا در وبلاگم به نشانی http://taranehaykoodakan.blogfa.com/ می نوشتم ولی چندسالی است که در این وب سایت به کارم ادامه می دهم.تمام شعرها و داستان ها سروده و نوشته های خودم هستند به جز آنهایی که نام شاعر یا نویسنده و منبع دیگری ذکر گردیده است.امیدوارم با نوشتن شعر و داستا ن و مطالب دیگر بتوانم خدمتی به کودکان و نوجوانان که آینده سازان کشورمان هستند،انجام بدهم.با آرزوی موفقیت برای هموطنان عزیز و تمام خوانندگان وب سایت ترانه های کودکان..مطالب این بلاگ دست نوشته های شخصی هستند. استفاده از آن ها بدون اطلاع نویسنده و بدون ذکر منبع، غیر اخلاقی است. *این سایت درستاد ساماندهی پایگاههای اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.* ایمیل: ***** info@tkoodakan.net ******************** mehri_t127@yahoo.com ******************** شماره همراه مدیر وبلاگ: 09380431611 ****************************** ارتباط با ما در تلگرام: 09362904006 کانال تلگرام ما:tkoodakan@ لینک جوین تلگرام ما: https://telegram.me/joinchat/CuvhZz4W5A9TG5rOneTEJA

همچنین ببینید

چگونه قند و شکر درست می کنند؟

قند یکی از قدیمی ترین فرآورده هایی است که بشر توانسته آن را از طبیعت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *