شنبه , ۴ آذر ۱۳۹۶
جدیدترین شعرها و مطالب:
خانه » داستان » جشن تولد

جشن تولد

به نام خدا

جشن تولد
روز تولدهشت سالگی امیرعلی بود. پدر و مادرش برایش جشن گرفته و دوستان و آشنایان را به خانه شان دعوت کرده بودند. یک کیک بزرگ و قشنگ روی میز گذاشتند و در و دیوار را با کاغذها و باد کنک های رنگی تزیین کردند. مادر امیرعلی خوراکی های زیادی برای مهمان ها تهیه کرده بود. امیرعلی لباس قشنگی پوشید و موهایش را شانه زد و با خوشحالی منتظر مهمان ها شد. او دلش می خواست کتاب قصه های قشنگ و اسباب بازی های تازه ای برایش هدیه بیاورند. مهمان ها آمدند. نشستند و مادر با میوه و شیرینی از آنها پذیرایی کرد. بعد شمع های روی کیک را روشن کرد تا امیرعلی آنها را فوت کند. امیرعلی آرزو کرد او و پدر ومادرش همیشه خوشحال و سالم باشند بعد هم شمع ها را فوت کرد. مهمان ها دست زدند و به او تبریک گفتند. بعد هم هدیه ها را باز کردند. اما امیرعلی اصلاً خوشحال نشد چون هدیه ها بیشتر به درد مادرش می خوردند. مادربزرگ یک قابلمه، پدربزرگ یک دست لیوان، عمو مهدی یک پاکت پر از پول، عمه مینا یک رومیزی قشنگ برای میز ناهارخوری و بقیه مهمان ها هم پول و وسایل منزل دادند. هیچ کس کتاب و اسباب بازی نیاورده بود. بعد از رفتن مهمان ها، مادر هدیه ها را برد و در کمد گذاشت. پدر هم پول ها را شمرد و توی جیبش گذاشت. تنها چیزی که امیرعلی را خوشحال کرد هدیه پدر و مادرش بود. آنها برایش یک پازل(جورچین) خریده بودند که باید با دقت قطعاتش را کنار هم می چید تا یک شکل قشنگ درست شود. پدرش به او گفت که پول ها را برایش در بانک می گذارد تا هروقت خواست چیزی بخرد پول داشته باشد. امیرعلی با خودش گفت:« کاش چندتا کتاب و اسباب بازی هدیه گرفته بودم تا الان می نشستم و بازی می کردم و کتاب می خواندم. اما اشکالی ندارد با پولهایی که هدیه گرفته ام می توانم این کار را انجام دهم.»
راستی بچه ها شما دوست دارید چی هدیه بگیرید؟ وقتی به جشن تولد دوستانتان می روید چه هدیه ای می برید؟
پی نوشت: هدیه های تولد !
این روزها هدیه های تولد کمی اغراق آمیز شده است. معمولاً هدیه ها به سمت و سویی رفته که بزرگترها از دیدن آن شاد می شوند نه کودکان !شاید لازم است برای تهیه هدیه های تولد کمی نیازهای کودکان را ببینیم. شاید لازم است موارد ساده تر و کاربردی تری برای کودکان تهیه کنیم. شاید این مورد نیاز به خلاقیت ما دارد.
مهری طهماسبی دهکردی

درباره ی مهری طهماسبی دهکردی

به نام خداوند جان آفرین حکیم سخن در زبان آفرین دوستان خوبم سلام.به وب سایت ترانه های کودکان خوش آمدید. من مهری طهماسبی دهکردی،آموزگار بازنشسته ساکن اصفهان هستم.25 سال در آموزش و پرورش خدمت کردم.آخرین مدرک تحصیلی من کارشناسی علوم تربیتی با گرایش کودکان استثنایی است.از سال 1385 که بازنشسته شدم، برای کودکان و نوجوانان شعر و داستان نوشتم.ابتدا در وبلاگم به نشانی http://taranehaykoodakan.blogfa.com/ می نوشتم ولی چندسالی است که در این وب سایت به کارم ادامه می دهم.تمام شعرها و داستان ها سروده و نوشته های خودم هستند به جز آنهایی که نام شاعر یا نویسنده و منبع دیگری ذکر گردیده است.امیدوارم با نوشتن شعر و داستا ن و مطالب دیگر بتوانم خدمتی به کودکان و نوجوانان که آینده سازان کشورمان هستند،انجام بدهم.با آرزوی موفقیت برای هموطنان عزیز و تمام خوانندگان وب سایت ترانه های کودکان..مطالب این بلاگ دست نوشته های شخصی هستند. استفاده از آن ها بدون اطلاع نویسنده و بدون ذکر منبع، غیر اخلاقی است. *این سایت درستاد ساماندهی پایگاههای اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.* ایمیل: ***** info@tkoodakan.net ******************** mehri_t127@yahoo.com ******************** شماره همراه مدیر وبلاگ: 09380431611 ****************************** ارتباط با ما در تلگرام: 09362904006 کانال تلگرام ما:tkoodakan@ لینک جوین تلگرام ما: https://telegram.me/joinchat/CuvhZz4W5A9TG5rOneTEJA

همچنین ببینید

چوپان کوچک(2)داستان دوم : دایی رضا

چوپان کوچک(2)داستان دوم : دایی رضا نویسنده: محمدجواد گوسفندها در علف زار مشغول چرا هستند …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *