چهارشنبه , ۲۷ دی ۱۳۹۶
جدیدترین شعرها و مطالب:
خانه » داستان کودک » داستان های سارا و عروسکش(2)

داستان های سارا و عروسکش(2)

در یک روز قشنگ بهاری،سارا عروسکش را بغل  کرد و همراه پدر ومادرش به پارک رفت. آنها روی نیمکتی کنار یک باغچه  پر از گلهای زیبا نشستند.سارا به عروسکش گفت:« سانازجون، بین پارک محله ی ما چقدر قشنگه! ببین توی  این باغچه چه گلهای قشنگی هست. دلت می خواد  یکی از  این  گلها را  برات بچینم؟»

بعد هم دوید و رفت تا گل بچیند. مامان و بابا متوجه نشدند که سارا دارد چکار  می کند. ناگهان سارا دادزد:« مامان، بابا یه زنبور روی این گلی که چیدم نشسته. می ترسم نیشم بزنه.» پدر و مادر سارا بلند شدند و به طرفش رفتند. توی دست سارا یک گل رُزِ قرمز بود و زنبوری روی آن نشسته بود. زنبور پرید و رفت میان باغچه روی یک گل زرد نشست. سارا نفس راحتی کشید. مامان و بابا گفتند:« سارا خیلی کار بدی کردی  که گل چیدی! گل روی شاخه قشنگه. وقتی از شاخه جدا بشه پژمرده و خراب میشه. کارخوبی نکردی  که گل چیدی!»

ساراخجالت کشید. عروسکش هم خجالت کشید. سارا گفت:« می خواستم برای عروسکم گل بچینم به موهاش گل بزنم. حالا که شما گفتید نباید گل ها را از شاخه جدا کنم، دیگه این کار را نمی کنم.»بابا و مامانش خندیدند و گفتند:« آفرین به تو که فهمیدی  اشتباه کردی.» سارا عروسکش را بغل  کرد و گل های قشنگ را به او نشان داد و این  شعر را  برایش خواند:

« گل خونه ی پروانه هاس

هدیه ی زیبای خداس

 من گلارو نمی چینم

گل روی شاخه  زیباس.»

عروسک لبخند می زد و خوشحال بود که  با سارا  به پارک آمده است.

نویسنده: مهری طهماسبی دهکردی

 

درباره ی مهری طهماسبی دهکردی

به نام خداوند جان آفرین حکیم سخن در زبان آفرین دوستان خوبم سلام.به وب سایت ترانه های کودکان خوش آمدید. من مهری طهماسبی دهکردی،آموزگار بازنشسته ساکن اصفهان هستم.25 سال در آموزش و پرورش خدمت کردم.آخرین مدرک تحصیلی من کارشناسی علوم تربیتی با گرایش کودکان استثنایی است.از سال 1385 که بازنشسته شدم، برای کودکان و نوجوانان شعر و داستان نوشتم.ابتدا در وبلاگم به نشانی http://taranehaykoodakan.blogfa.com/ می نوشتم ولی چندسالی است که در این وب سایت به کارم ادامه می دهم.تمام شعرها و داستان ها سروده و نوشته های خودم هستند به جز آنهایی که نام شاعر یا نویسنده و منبع دیگری ذکر گردیده است.امیدوارم با نوشتن شعر و داستا ن و مطالب دیگر بتوانم خدمتی به کودکان و نوجوانان که آینده سازان کشورمان هستند،انجام بدهم.با آرزوی موفقیت برای هموطنان عزیز و تمام خوانندگان وب سایت ترانه های کودکان..مطالب این بلاگ دست نوشته های شخصی هستند. استفاده از آن ها بدون اطلاع نویسنده و بدون ذکر منبع، غیر اخلاقی است. *این سایت درستاد ساماندهی پایگاههای اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.* ایمیل: ***** info@tkoodakan.net ******************** mehri_t127@yahoo.com ******************** شماره همراه مدیر وبلاگ: 09380431611 ****************************** ارتباط با ما در تلگرام: 09362904006 کانال تلگرام ما:tkoodakan@ لینک جوین تلگرام ما: https://telegram.me/joinchat/CuvhZz4W5A9TG5rOneTEJA

همچنین ببینید

مهربانی

به نام خدا نام داستان: مهربانی علی دانش آموز کلاس چهارم دبستان بود و در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *