پنج شنبه , ۲۸ دی ۱۳۹۶
جدیدترین شعرها و مطالب:
خانه » داستان کودک » داستان های سارا و عروسکش(3)

داستان های سارا و عروسکش(3)

سارا و پدر  و مادرش  در تعطیلات نوروز، برای گردش به خارج از شهر رفتند. سارا عروسکش را بغل کرده بود و از پنجره ی ماشین ، بیرون را نگاه میکرد. ماشینی  از کنار ماشین آنها عبورکرد و سارا دید که از پنجره ی آن ماشین، مقداری آشغال و لیوان پلاستیکی  به وسط جاده ریختند.  پدر سارا همان طور که رانندگی  می کرد، به مادر گفت:« چه کار زشتی! جاده را کثیف کردند و رفتند.» مادر گفت:« خیلی کار بدی کردند! هیچ کس نباید توی جاده یا کوچه و خیابان آشغال بریزد.» سارا هم ناراحت شد و به عروسکش گفت:« ساناز جونم، دیدی چه کار بدی  کردند؟ آشغالها را ریختند توی جاده و رفتند.» بعد نگاهی به بیرون کرد. توی دشت و صحرا پر  بود از کیسه های نایلونی  که  به بوته ها و علفها گیر کرده  بودند  و با وزش باد تکان می خوردند. سارا با تعجب  به عروسکش گفت:« سانازجونم، ببین توی صحرا کیسه نایلونی سبز شده!» بعد رو  به مادرش کرد و پرسید:« مامان، کیسه های نایلونی را چطور  می کارند؟» پدر  و مادر  خنده شان گرفت و مادرش جواب داد:« دخترم، کیسه ها را نمی کارند. آنها را در کارخانه درست می کنند. وقتی مردم زباله هایشان را توی دشت و صحرا و جاده و کوچه و خیابان رها می کنند، باد آنها را با خودش  می برد و کیسه ها به بوته ها و علفها ودرختها گیر می کنند و این منظره  را که می بینی به وجود می آورند.» سارا  به  عروسکش نگاه کرد. به نظرش آمد که عروسکش هم ناراحت  شده و اخم کرده است. آهسته توی گوش عروسکش گفت:« من هیچ وقت آشغال ها را توی کوچه و خیابان رها نمی کنم. همیشه آنها را توی سطل زباله می ریزم تا دشت و صحرا و شهر و کوچه و خیابان تمیز بماند.» پدر  ومادرش باهم گفتند:« خدای مهربان آدم های تمیز  و پاکیزه را دوست دارد اما از آدم های کثیف و شلخته خوشش  نمی آید.»

سارا گفت:« من همیشه تمیز و پاکیزه ام چون دلم می خواهد خدای مهربان دوستم داشته باشد.» پدر  و مادر لبخند زدند و سارا دید که عروسکش هم می خندد و خوشحال است.

نویسنده: مهری طهماسبی دهکردی

درباره ی مهری طهماسبی دهکردی

به نام خداوند جان آفرین حکیم سخن در زبان آفرین دوستان خوبم سلام.به وب سایت ترانه های کودکان خوش آمدید. من مهری طهماسبی دهکردی،آموزگار بازنشسته ساکن اصفهان هستم.25 سال در آموزش و پرورش خدمت کردم.آخرین مدرک تحصیلی من کارشناسی علوم تربیتی با گرایش کودکان استثنایی است.از سال 1385 که بازنشسته شدم، برای کودکان و نوجوانان شعر و داستان نوشتم.ابتدا در وبلاگم به نشانی http://taranehaykoodakan.blogfa.com/ می نوشتم ولی چندسالی است که در این وب سایت به کارم ادامه می دهم.تمام شعرها و داستان ها سروده و نوشته های خودم هستند به جز آنهایی که نام شاعر یا نویسنده و منبع دیگری ذکر گردیده است.امیدوارم با نوشتن شعر و داستا ن و مطالب دیگر بتوانم خدمتی به کودکان و نوجوانان که آینده سازان کشورمان هستند،انجام بدهم.با آرزوی موفقیت برای هموطنان عزیز و تمام خوانندگان وب سایت ترانه های کودکان..مطالب این بلاگ دست نوشته های شخصی هستند. استفاده از آن ها بدون اطلاع نویسنده و بدون ذکر منبع، غیر اخلاقی است. *این سایت درستاد ساماندهی پایگاههای اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.* ایمیل: ***** info@tkoodakan.net ******************** mehri_t127@yahoo.com ******************** شماره همراه مدیر وبلاگ: 09380431611 ****************************** ارتباط با ما در تلگرام: 09362904006 کانال تلگرام ما:tkoodakan@ لینک جوین تلگرام ما: https://telegram.me/joinchat/CuvhZz4W5A9TG5rOneTEJA

همچنین ببینید

مهربانی

به نام خدا نام داستان: مهربانی علی دانش آموز کلاس چهارم دبستان بود و در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *