پنج شنبه , ۲۸ دی ۱۳۹۶
جدیدترین شعرها و مطالب:
خانه » متفرقه » شناخت بخش های مختلف کتاب

شناخت بخش های مختلف کتاب

به نام خدا در خبرنامه کتابک مطلبی خواندم با عنوان شناخت بخش های مختلف کتاب. این مطلب درباره ی تمرینی است که موجب می شود دانش آموزان بتوانند مطلبی را ازکتابی پبدا کنند. با این تمرین، دانش آموزان بخش های مختلف کتاب را می شناسند و می آموزند که هر سوالی را در چه قسمتی باید جست و جو کرد.

شناخت بخش های مختلف کتاب

شناخت بخش های مختلف کتاب:

  • از دانش آموزان بخواهید هر کدام یک کتاب درسی و یک کتاب غیر درسی (داستانی و غیر داستانی) را بررسی کنند و شناسنامه ی آن را بنویسند. بخش های مهم کتاب را معرفی کنند و جواب بدهند: “آیا در کتاب این بخش ها وجود دارند؟: شناسنامه ی کتاب، فهرست مطالب، فهرست نام ها، فهرست واژه ها، نمایه، نمایه ی موضوعی، پیوست های دیگر، مقدمه (پیش گفتار).
  • هر دانش آموز کتابی را که انتخاب و بررسی کرده است، به دیگران نشان دهد و قسمت های مختلف آن را نام ببرد. مقدمه ی کتاب را بخواند و هدف های نویسنده را از نگارش آن بیان کند و خلاصه ی موضوع کتاب را از دیدگاه نویسنده بنویسد.
  • از هر دانش آموز بخواهید نوشته ی خود را در کلاس بخواند و به  پرسش هایی که در همین زمینه از او می شود، پاسخ گوید.

 

ویراستار: 

گروه ویراستاران کتابک

منبع: 

کتاب: چگونه پژوهش کنیم؟ نویسنده: جنین ون کلیو . ترجمه و تدوین: هادی حری

 

 

درباره ی مهری طهماسبی دهکردی

به نام خداوند جان آفرین حکیم سخن در زبان آفرین دوستان خوبم سلام.به وب سایت ترانه های کودکان خوش آمدید. من مهری طهماسبی دهکردی،آموزگار بازنشسته ساکن اصفهان هستم.25 سال در آموزش و پرورش خدمت کردم.آخرین مدرک تحصیلی من کارشناسی علوم تربیتی با گرایش کودکان استثنایی است.از سال 1385 که بازنشسته شدم، برای کودکان و نوجوانان شعر و داستان نوشتم.ابتدا در وبلاگم به نشانی http://taranehaykoodakan.blogfa.com/ می نوشتم ولی چندسالی است که در این وب سایت به کارم ادامه می دهم.تمام شعرها و داستان ها سروده و نوشته های خودم هستند به جز آنهایی که نام شاعر یا نویسنده و منبع دیگری ذکر گردیده است.امیدوارم با نوشتن شعر و داستا ن و مطالب دیگر بتوانم خدمتی به کودکان و نوجوانان که آینده سازان کشورمان هستند،انجام بدهم.با آرزوی موفقیت برای هموطنان عزیز و تمام خوانندگان وب سایت ترانه های کودکان..مطالب این بلاگ دست نوشته های شخصی هستند. استفاده از آن ها بدون اطلاع نویسنده و بدون ذکر منبع، غیر اخلاقی است. *این سایت درستاد ساماندهی پایگاههای اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.* ایمیل: ***** info@tkoodakan.net ******************** mehri_t127@yahoo.com ******************** شماره همراه مدیر وبلاگ: 09380431611 ****************************** ارتباط با ما در تلگرام: 09362904006 کانال تلگرام ما:tkoodakan@ لینک جوین تلگرام ما: https://telegram.me/joinchat/CuvhZz4W5A9TG5rOneTEJA

همچنین ببینید

ارشمیدس

به نام خداوند جان و خرد بچه های عزیزم می خواهم شما را با ارشمیدس …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *