چهارشنبه , ۲۷ دی ۱۳۹۶
جدیدترین شعرها و مطالب:
خانه » داستان کودک » عروسکهای عمه زهره

عروسکهای عمه زهره

به نام خدا

تعطیلات تابستان خیلی خسته کننده شده بود. مینا از صبح تا شب  توی خانه بیکار بود و بیشتر وقتش را با تماشای تلویزیون  سپری  می کرد. پدر و مادرش خیلی کارداشتند و فرصتی پیش  نمی آمد تا او را به گردش ببرند. حوصله ی مینا حسابی سر رفته بود.مادرش هر روز صبح بعد از انجام کارهای  منزل، مشغول خیاطی  میشد. از یک تولیدی لباس برایش شلوار و کاپشن می آوردند و او شروع می کرد به دوختن آن ها با چرخ صنعتی پر سرو صدایش. وقتی هم کار  می کرد دوست نداشت کسی مزاحم کارش بشود. پدرهم که صبح میرفت کارخانه و شب خسته و کوفته برمی گشت، شام می خورد و می خوابید. مینا اجازه نداشت توی کوچه برود و با بچه های همسایه بازی کند، برای همین حوصله اش سر  می رفت و گاهی بهانه می گرفت. یک  روز عمه زهره به دیدن آن ها  آمد. عمه زهره دانشجوی دانشگاه  بود و تازه امتحانش تمام شده بود.  قرار بود یک هفته پیش آن ها بماند و بعد به  شهرستان پیش پدربزرگ و مادربزرگ برگردد. عمه زهره وقتی دید که حوصله مینا کوچولو سر رفته فکری کرد.مقداری کاموا از مادر مینا گرفت و با آنها یک عروسک درست کرد و به مینا هدیه داد. مینا از عروسک خیلی خوشش آمد و  اسمش را گذاشت گلی.

راستی دوست دارید بدانید عمه زهره چطور عروسک درست کرد؟ اوابتدا تکه ای مقوا را  برداشته و کاموا را مانند عکس زیر به دور آن پیچید.بعد تکه ای از کاموا را به دور آن گره زدو بعد هم مقوا را از داخل کاردستی عروسک در آورده و سر عروسک را با گره زدن تکه ای از کاموا به دور گردن کار، درست کرد. سپس قسمت پایینی بدن کاردستی را با گره زدن تکه های کاموا به دور قسمت اصلی درست کرد و در آخر کار، قسمت های اضافی را  قیچی کرد و عروسک  را به مینا داد.

Aroosak-0

آن روز مینا خیلی خوشحال بود و برای عروسکش کتاب می خواند و با او حرف  می زد. عصر آن روز عمه زهره یک عروسک دیگر هم با کاموا برای مینا درست کرد که شکلش کمی با عروسک اولی فرق میکرد. مینا گفت که این عروسک برادر گلی است و اسمش را گذاشت قلی. این هم عکس گلی و قلی و دوستشان.

Aroosak-Kamva-0-

نویسنده: مهری طهماسبی دهکردی

با استفاده از سایت کودک سیتی

درباره ی مهری طهماسبی دهکردی

به نام خداوند جان آفرین حکیم سخن در زبان آفرین دوستان خوبم سلام.به وب سایت ترانه های کودکان خوش آمدید. من مهری طهماسبی دهکردی،آموزگار بازنشسته ساکن اصفهان هستم.25 سال در آموزش و پرورش خدمت کردم.آخرین مدرک تحصیلی من کارشناسی علوم تربیتی با گرایش کودکان استثنایی است.از سال 1385 که بازنشسته شدم، برای کودکان و نوجوانان شعر و داستان نوشتم.ابتدا در وبلاگم به نشانی http://taranehaykoodakan.blogfa.com/ می نوشتم ولی چندسالی است که در این وب سایت به کارم ادامه می دهم.تمام شعرها و داستان ها سروده و نوشته های خودم هستند به جز آنهایی که نام شاعر یا نویسنده و منبع دیگری ذکر گردیده است.امیدوارم با نوشتن شعر و داستا ن و مطالب دیگر بتوانم خدمتی به کودکان و نوجوانان که آینده سازان کشورمان هستند،انجام بدهم.با آرزوی موفقیت برای هموطنان عزیز و تمام خوانندگان وب سایت ترانه های کودکان..مطالب این بلاگ دست نوشته های شخصی هستند. استفاده از آن ها بدون اطلاع نویسنده و بدون ذکر منبع، غیر اخلاقی است. *این سایت درستاد ساماندهی پایگاههای اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.* ایمیل: ***** info@tkoodakan.net ******************** mehri_t127@yahoo.com ******************** شماره همراه مدیر وبلاگ: 09380431611 ****************************** ارتباط با ما در تلگرام: 09362904006 کانال تلگرام ما:tkoodakan@ لینک جوین تلگرام ما: https://telegram.me/joinchat/CuvhZz4W5A9TG5rOneTEJA

همچنین ببینید

مهربانی

به نام خدا نام داستان: مهربانی علی دانش آموز کلاس چهارم دبستان بود و در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *