پنج شنبه , ۲۸ دی ۱۳۹۶
جدیدترین شعرها و مطالب:
خانه » متفرقه » معرفی:جمعیت دانشجویی مردمی امام علی(ع)

معرفی:جمعیت دانشجویی مردمی امام علی(ع)

جمعیت امام علی(ع) با نام جهانی Imam Ali’s Popular Students Relief Society ، جمعیتی دانشجویی- مردمی، مستقل و غیرسیاسی است که در زمینه شناسایی معضلات اجتماعی و تلاش در جهت رفع آن فعالیت می‌نماید. این جمعیت دانشجویی در سال 1378 توسط دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف تشکیل گردیده و با استقبال گسترده مردمی – دانشجویی از طرح‌هایش (بالاخص طرح کوچه‌گردان عاشق)، بستری برای فعالیت در زمینه معضلات اجتماعی ایران فراهم آورده ‌است.

 

جمعیت امام علی(ع) فعالیت های خود دراصفهان  را از محله حصه  و از سال 89 آغاز کرده است. این فعالیت ها شامل شناخت معتمدین محل – جهت ارتباط موثرتر ،شناسایی خانواده های نیازمند،کمک های مادی و از همه مهمتر ارائه خدمات فرهنگی به این منطقه است.

********************************************************

در حصه چه می گذرد *؟*
حصه منطقه ای واقع در شمال شرق اصفهان است. جاده فرودگاه. حصه خود، به دو بخش حصه غربی و شرقی تقسیم شده است. بین این دو بخش، بخش حصه غربی به مراتب از محرومیت بیشتری نسبت به حصه شرقی رنج می برد. از عدمِ وجود مدرسه در مقاطع مختلف تحصیلی گرفته تا حتی آسفالت ِ جاده ها و کوچه ها!
مصرف و فروش مواد مخدر نیز در این محله به صورت شایع به چشم می خورد. البته نباید از حضور ساکنین سالم ِ محله چشم پوشی کرد اما به هر حال یکی از آسیب های اجتماعی موجود در محله اعتیاد و توزیع مواد مخدر است.
—————————
برای آشنایی بیشتر این جمعیت روی این لینک: http://www.imamali-esf.blogfa.com/

کلیک کنید.

این هم نشانی وبلاگ محله حصه: http://mahallehasse.blogfa.com/

دوستانی که مایلند در یاری رساندن  به محرومین سهمی داشته باشند می توانند با این جمعیت همکاری کنند. روز جمعه 5 خرداد از نزدیک شاهد حضور تیم پزشکی این جمعیت در مدرسه رودکی حصه  بودم.مشاهده ی فقر و محرومیت  ساکنان این محله دل های بیدار را به درد می آورد.مشاهده ی کودکانی که به خاطر فقر فرهنگی و مادی والدینشان از ابتدایی ترین امکانات زندگی محرومند،انسان را متأسف می کند. همین جا از دانشجویانی که بی هیچ چشمداشتی ، صرفاً به خاطر رضای خدا برای محرومیت زدایی ساکنان این محل تلاش می کنند، قدردانی می کنم و برایشان سلامتی و شادکامی  و موفقیت روزافزون آرزو دارم.

این هم گزارش کوتاهی از حضور تیم  پزشکی در این محله:

با توجه به نیاز شدید به خدمات پزشکی و آموزش های بهداشتی در محله حصه ، حضور یک تیم پزشکی قوی به منظور تشخیص، ارزیابی،پیگیری و ارائه خدمات بهداشتی-پزشکی در منطقه حصه الزامی تشخیص داده شد .

با پیگیری های انجام شده و با همکاری خالصانه تیم جهادی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ، برنامه ویزیت و معالجه رایگان وتامین دارویی  کلیه ساکنین حصه بویژه خانواده ها و کودکان کمتر برخوردار، در مدت سه هفته  پیاپی(سه جمعهء متوالی)، در نظر گرفته شد.

تیم پزشکی مذکور متشکل از دندانپزشک،پزشک عمومی،پزشک داخلی،ارتوپد،پزشک زنان و مامایی و بخش های گفتاردرمانی، توان بخشی و آموزش کودکان در اولین جمعه حضور خود  در محله حصه پاسخگوی بیش از 100 خانوار و نزدیک به 500 نفر شامل زنان،سالمندان،جوانان و کودکان بوده است و در نظر دارد پس از ارزیابی های اولیه و تکمیل کادر پزشکی خود، در جمعه این هفته  در تاریخ 91/3/05 و پس از آن در تاریخ 91/3/19 اقدامات بهداشتی-پزشکی خود را کامل نمایند.

درباره ی مهری طهماسبی دهکردی

به نام خداوند جان آفرین حکیم سخن در زبان آفرین دوستان خوبم سلام.به وب سایت ترانه های کودکان خوش آمدید. من مهری طهماسبی دهکردی،آموزگار بازنشسته ساکن اصفهان هستم.25 سال در آموزش و پرورش خدمت کردم.آخرین مدرک تحصیلی من کارشناسی علوم تربیتی با گرایش کودکان استثنایی است.از سال 1385 که بازنشسته شدم، برای کودکان و نوجوانان شعر و داستان نوشتم.ابتدا در وبلاگم به نشانی http://taranehaykoodakan.blogfa.com/ می نوشتم ولی چندسالی است که در این وب سایت به کارم ادامه می دهم.تمام شعرها و داستان ها سروده و نوشته های خودم هستند به جز آنهایی که نام شاعر یا نویسنده و منبع دیگری ذکر گردیده است.امیدوارم با نوشتن شعر و داستا ن و مطالب دیگر بتوانم خدمتی به کودکان و نوجوانان که آینده سازان کشورمان هستند،انجام بدهم.با آرزوی موفقیت برای هموطنان عزیز و تمام خوانندگان وب سایت ترانه های کودکان..مطالب این بلاگ دست نوشته های شخصی هستند. استفاده از آن ها بدون اطلاع نویسنده و بدون ذکر منبع، غیر اخلاقی است. *این سایت درستاد ساماندهی پایگاههای اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.* ایمیل: ***** info@tkoodakan.net ******************** mehri_t127@yahoo.com ******************** شماره همراه مدیر وبلاگ: 09380431611 ****************************** ارتباط با ما در تلگرام: 09362904006 کانال تلگرام ما:tkoodakan@ لینک جوین تلگرام ما: https://telegram.me/joinchat/CuvhZz4W5A9TG5rOneTEJA

همچنین ببینید

ارشمیدس

به نام خداوند جان و خرد بچه های عزیزم می خواهم شما را با ارشمیدس …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *