سه شنبه , ۱ اسفند ۱۳۹۶
جدیدترین شعرها و مطالب:
خانه » داستان حیوانات » نمایشگاه نقاشی
نمایشگاه نقاشی. نویسنده: مهری طهماسبی دهکردی
نمایشگاه نقاشی. نویسنده: مهری طهماسبی دهکردی

نمایشگاه نقاشی

نام داستان:نمایشگاه نقاشی

به نام خدا

داستان نمایشگاه نقاشی

 توی شهر پرنده ها جنب و جوشی به چشم می خورد.همه داشتند به خانم هدهد کمک می کردند تا نمایشگاهی  از آثار نقاشی خود برپا کند. لک لک و طاووس و کبوتر و بلبل که دوستان  صمیمی او بودند، بیشتر  از دیگران به او کمک می کردند و نقاشی ها را  کنار درختان قرار  می دادند و کنار آن ها دسته های گل  می گذاشتند تا منظره زیباتری ایجاد کنند. کارشان که تمام شد، کلاغ را فرستادند تا به همه ی اهالی جنگل خبر برگذاری نمایشگاه نقاشی هدهدخانم را بدهد.کلاغ هم قارقارکنان  رفت و خبر را به  سراسر جنگل رساند. بیشتر حیوانات آمدند و نقاشی های قشنگ هدهدخانم را دیدند و به هنرش آفرین گفتند فقط یک نفر بود که به او تبریک و آفرین نگفت و با ناراحتی از نمایشگاه خارج شد اوآقای فاخته بود. شب همه رفتند و  کسی توی نمایشگاه نماند. قرار شد کسانی که نمایشگاه را ندیده اند فردا برای دیدنش بیایند. فردا صبح وقتی هدهدخانم و دوستانش به نمایشگاه آمدند دیدند که اسم و امضای هدهدخانم در زیر تمام نقاشیها خط خورده و اسم و امضای آقای فاخته جای آن را گرفته است! روی تابلوی نمایشگاه هم به جای اسم هدهد نوشته شده بود:نقاش:آقای فاخته.

 

نمایشگاه نقاشی. نویسنده: مهری طهماسبی دهکردی
نمایشگاه نقاشی. نویسنده: مهری طهماسبی دهکردی

پرنده ها  ناراحت شدند و شروع کردند به پاک کردن اسم فاخته از روی نقاشی ها. همان موقع آقای فاخته آمد و شروع کرد به اعتراض به آن ها که چرا اسم مرا پاک می کنید؟ من این نقاشی ها را کشیده ام. اما پرنده ها به او خندیدند و گفتند:« همه می دانند که تو بلد نیستی حتی یک خط هم روی کاغذ  بکشی چه رسد به کشیدن  تابلو. کار بدی کرده ای که اسمت را جای اسم هدهدخانم نوشته ای.این کار مثل دزدی است و خیلی زشت است. به جای این کارتو هم باید بتوانی هنری یاد بگیری و آن را  به بقیه نشان  بدهی. با نوشتن اسم زیر نقاشی دیگران که تو نقاش  نمی شوی.» فاخته از شنیدن حرف های آن ها خیلی ناراحت شد ولی نتوانست جوابی به آن ها بدهد. آن ها راست می گفتند.فاخته از هدهدخانم عذرخواهی کرد. هدهد خانم او را بخشید. فاخته هم رفت تا نقاشی یاد بگیرد و نمایشگاه بزند و نقاشی هایش را به دیگران نشان بدهد.نویسنده: مهری طهماسبی دهکردی

درباره ی مهری طهماسبی دهکردی

به نام خداوند جان آفرین حکیم سخن در زبان آفرین دوستان خوبم سلام.به وب سایت ترانه های کودکان خوش آمدید. من مهری طهماسبی دهکردی،آموزگار بازنشسته ساکن اصفهان هستم.25 سال در آموزش و پرورش خدمت کردم.آخرین مدرک تحصیلی من کارشناسی علوم تربیتی با گرایش کودکان استثنایی است.از سال 1385 که بازنشسته شدم، برای کودکان و نوجوانان شعر و داستان نوشتم.ابتدا در وبلاگم به نشانی http://taranehaykoodakan.blogfa.com/ می نوشتم ولی چندسالی است که در این وب سایت به کارم ادامه می دهم.تمام شعرها و داستان ها سروده و نوشته های خودم هستند به جز آنهایی که نام شاعر یا نویسنده و منبع دیگری ذکر گردیده است.امیدوارم با نوشتن شعر و داستا ن و مطالب دیگر بتوانم خدمتی به کودکان و نوجوانان که آینده سازان کشورمان هستند،انجام بدهم.با آرزوی موفقیت برای هموطنان عزیز و تمام خوانندگان وب سایت ترانه های کودکان..مطالب این بلاگ دست نوشته های شخصی هستند. استفاده از آن ها بدون اطلاع نویسنده و بدون ذکر منبع، غیر اخلاقی است. *این سایت درستاد ساماندهی پایگاههای اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.* ایمیل: ***** info@tkoodakan.net ******************** mehri_t127@yahoo.com ******************** شماره همراه مدیر وبلاگ: 09380431611 ****************************** ارتباط با ما در تلگرام: 09362904006 کانال تلگرام ما:tkoodakan@ لینک جوین تلگرام ما: https://telegram.me/joinchat/CuvhZz4W5A9TG5rOneTEJA

همچنین ببینید

دایناسور تنها(قسمت دوم)

به نام خدا بچه های عزیز داستان دایناسور تنها نوشته  سرکارخانم الهام تاوتلی را یادتان …

۲ دیدگاه

  1. سلام عزیز من هردوتا کتاب و برای دخترم خریدم و خیلی هم دوسشون داره ولی اگه مطمئنی که داستانها مال شماست چرا اقدام نکردین؟

  2. آیلارباقرزاده

    خیلی ناراحت شدم دوست عزیز . وقاحت داره . ای کاش مشکلات مالی شما نبود و هرچه زودتر چاپ میکردید قصه هاتونو . این آقای به ظاهر نویسنده کار زشت و بیشرمانه ای انجام داده . امیدوارم به خودش بیاد و وجدانشو قاضی کاری که کرده قرار بده و بفهمه که کارش پلید و بیشرمانه بوده… متاسف شدم !