چهارشنبه , ۲۷ دی ۱۳۹۶
جدیدترین شعرها و مطالب:
خانه » سرگرمی » هنرنمایی با تخم مرغ برای سفره هفت سین

هنرنمایی با تخم مرغ برای سفره هفت سین

گوسفند: امسال به روایت چینی‌ها سال بز و به روایت مغول‌ها سال گوسفند است. بد نیست شما هم یک یا چند گوسفند تخم‌مرغی سر سفره‌تان داشته باشید. یک تخم‌مرغ بردارید و دور تا دور آن، بجز قسمت صورت گوسفند را پنبه بچسبانید. برای گوسفند یک جفت چشم و اگر دوست داشتید دهان بکشید. با مقوا یا کاغذ گوش‌های گوسفند را درست کنید و بالای سر بچسبانید. حالا نوبت پاهاست. دو تکه سیم بردارید، دور آن را کاموای قهوه‌ای بپیچید و حدود دو سانتی‌متر از وسط سیم‌ها را در قسمت شکم گوسفند بچسبانید. دو سر انتهایی سیم‌ها را خم کنید و روی زمین قرار دهید تا پاهای گوسفندتان باشند.

635620272046153989خرگوش و هویج: به‌به! چه خرگوش باهوش و ناقلایی! کنار هویج‌های خوشمزه‌اش ایستاده و مراقب است‌ مبادا کسی به آنها ناخنک بزند. دوست دارید شما هم یک چنین سبد بانمکی ‌ داشته باشید؟ اگر جواب‌تان مثبت است، همین الان دست به کار شوید و آنها را به کمک چند تخم‌مرغ درست کنید. برای درست کردن هویج کافی است تخم‌مرغ‌ها را به رنگ نارنجی درآورید و یک کاغذ سبز را برش دهید و تا کنید و در قسمت بالای هویج بچسبانید تا بخش انتهایی سبزرنگ هویج‌تان شود. حالا می‌رسیم به خود خرگوش. تخم‌مرغ را به رنگ صورتی روشن درآورید. با مقوای سفید گوش‌ها و پاها را درست کنید و بچسبانید. وسط قسمت گوش را کمی صورتی کنید تا شباهت بیشتری به گوش خرگوش پیداکند. برای خرگوش‌تان یک جفت چشم بکشید. سپس با پنبه بینی و دم درست کنید و بچسبانید. سبیل خرگوش را با سه تکه نخ نشان دهید و دندان‌ها را نیز با مقوای سفید درست کنید و زیر سبیل بچسبانید. اگر سبدی کوچک یا ظرفی مناسب این طرح دارید، هویج‌ها و خرگوش را در آن قرار دهید تا به نظر آید که خرگوش در حال مراقبت از آنهاست. این طرح بسیار جالب و چشمگیر است و هر کس آن را وسط سفره هفت‌سین شما ببیند زبان به تعریف از سلیقه شما خواهد گشود.635620272158473269سرآشپز: طرحی زیبا و در عین حال بسیار راحت. برای تخم‌مرغ چشم، بینی، سبیل کلفت و دهان بکشید. سپس با کاغذ رنگی مورد علاقه‌تان کلاهی مخروطی درست کنید و بر سرش بگذارید. سرآشپز را داخل ظرف جا تخم‌مرغی قراردهید. در اینجا با کاغذرنگی برای آن پاپیون و یقه در دو رنگ مختلف درست شده و روی ظرف جاتخم‌مرغی قرار داده شده؛ شما می‌توانید آنها را روی بدنه تخم‌مرغ هم بچسبانید تا مجبور نباشید به ظرف‌تان چسب بزنید.

635620272061909888کفشدوزک: همه عاشق کفشدوزک‌اند. قاب‌های رنگی این حشره زیبا ناخودآگاه ما را به یاد طبیعت رنگی و نقاشی جذاب پروردگار می‌اندازد. به شما پیشنهاد می‌دهم حتما این کفشدوزک‌ها را درست کنید و داخل سفره هفت‌سین‌تان قراردهید تا طبیعت بهاری را نیز مهمان عیدتان کرده باشید. تخم‌مرغ را به رنگ قرمز درآورید. با نوک قلم مو و گواش سیاه، خط وسط بال‌ها و نقاط سیاه رنگ را بکشید و سر را نیز به رنگ سیاه درآورید. سپس با کاغذ سیاه رنگی برای آن دست و پاهایی باریک درست کنید و در قسمت زیر شکم بچسبانید. مانند این عکس، تکه‌ای کاغذ سبزرنگ را به شکل یک برگ برش دهید و زیر کفشدوزک قراردهید و کمی از قسمت زیر کفشدوزک را نیز به صورت دندانه دار ببرید تا به نظر آید‌کفشدوزک فسقلی آن را خورده است. آنها را درست کنید و لذت ببرید.

635620272128833459جغد: یک جغد کوچک و متفکر که در سفره هفت‌سین شما نشسته و حسابی حواسش به همه جا جمع است. زمینه بدن این جغد به دو رنگ آبی روشن و تیره رنگ‌آمیزی شده است و شما باید برای رنگ کردن تخم‌مرغ‌تان به این شکل، ابتدا خطوط دور را با مداد بکشید و بعد به رنگ‌آمیزی بپردازید. با کاغذرنگی همرنگ بدن جغد، گوش‌ها را درست کنید و بالای سر بچسبانید. سپس کمی پنبه را نیز به همان رنگ درآورید و به عنوان کاکل سر بچسبانید. چشم‌ها را به شکل دو گل شش پر از کاغذی به رنگ متفاوت درآورید و در جای خود قرار دهید. پس از آن، دو چشم عروسکی را روی همان گل‌ها بچسبانید تا جغدتان چهره زیباتری پیداکند. نوک جغد و پاها را هم از کاغذ نارنجی درآورید و بچسبانید. می‌توانید کمی نقش و نگار روی شکم جغد طراحی کنید تا حالت پرها را نشان دهد. جغد زیبای شما آماده است. می‌توانید چند جغد در رنگ‌های متفاوت درست کنید و کنار هم قراردهید تا بیشتر جلب توجه کنند.635620272169705197

کله‌های خندان: به چهره‌هایشان نگاه کنید. بسیار ساده درست شده‌اند، اما انگار کلی حرف برای گفتن دارند. درست کردن‌شان بسیار آسان است. کافی است برای آنها یک جفت چشم عروسکی بچسبانید و دهانی خندان یا متعجب بکشید. سپس آنها را در جایی مناسب، مثلا داخل یک قاشق یا جاتخم‌مرغی قرار دهید تا خودنمایی کنند. در اینجا، تخم‌مرغ‌ها رنگ نشده‌اند و به همان رنگ سفید ساده استفاده شده‌اند، اما شما می‌توانید تخم‌مرغ‌ها را به رنگی روشن مانند صورتی یا زرد کمرنگ درآورید.

635620271934770703سبزه داخل تخم‌مرغ: ایده بکر و جالبی است. کمی ماسه تمیز داخل تخم‌مرغ بریزید و گندم، عدس یا هر دانه دیگر که مدنظرتان است را پس از جوانه زدن داخل آن بریزید و تخم‌مرغ را در زیر نور قرار دهید تا سبزه به خوبی رشد کند. سبزه‌ها را در چند تخم‌مرغ سبز کنید و هر یک را به رنگی متفاوت از دیگری درآورید تا ظاهری زیباتر پیدا کند.

635620272014798190شمع‌های تخم‌مرغی: این هم یک طریق استفاده از تخم‌مرغ است. اگر اهل شمع‌سازی هستید، این ایده را هم امتحان کنید زیرا بهترین جای استفاده از آن بر سر همین سفره هفت‌سین است. پارافین را ذوب کنید، داخل تخم‌مرغ خالی بریزید و روی آن‌ فتیله قراردهید. می‌توانید رنگ مورد نظر یا عطر شمع هم به پارافین اضافه کنید تا شمعی زیباتر و خوشبوتر به دست آورید. هرگاه شمع سفت شد، پوسته تخم‌مرغ را بشکنید و شمع را درآورید. سعی کنید چند شمع رنگارنگ درست کنید تا در کنار هم مانند چند تخم‌مرغ زیبا جلوه‌گری کنند. اگر بار اولی است که شمع درست می‌کنید، حتما از راهنمایی دوستی باتجربه بهره بگیرید

635620272127429468منبع: جام جم  سرا

درباره ی مهری طهماسبی دهکردی

به نام خداوند جان آفرین حکیم سخن در زبان آفرین دوستان خوبم سلام.به وب سایت ترانه های کودکان خوش آمدید. من مهری طهماسبی دهکردی،آموزگار بازنشسته ساکن اصفهان هستم.25 سال در آموزش و پرورش خدمت کردم.آخرین مدرک تحصیلی من کارشناسی علوم تربیتی با گرایش کودکان استثنایی است.از سال 1385 که بازنشسته شدم، برای کودکان و نوجوانان شعر و داستان نوشتم.ابتدا در وبلاگم به نشانی http://taranehaykoodakan.blogfa.com/ می نوشتم ولی چندسالی است که در این وب سایت به کارم ادامه می دهم.تمام شعرها و داستان ها سروده و نوشته های خودم هستند به جز آنهایی که نام شاعر یا نویسنده و منبع دیگری ذکر گردیده است.امیدوارم با نوشتن شعر و داستا ن و مطالب دیگر بتوانم خدمتی به کودکان و نوجوانان که آینده سازان کشورمان هستند،انجام بدهم.با آرزوی موفقیت برای هموطنان عزیز و تمام خوانندگان وب سایت ترانه های کودکان..مطالب این بلاگ دست نوشته های شخصی هستند. استفاده از آن ها بدون اطلاع نویسنده و بدون ذکر منبع، غیر اخلاقی است. *این سایت درستاد ساماندهی پایگاههای اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.* ایمیل: ***** info@tkoodakan.net ******************** mehri_t127@yahoo.com ******************** شماره همراه مدیر وبلاگ: 09380431611 ****************************** ارتباط با ما در تلگرام: 09362904006 کانال تلگرام ما:tkoodakan@ لینک جوین تلگرام ما: https://telegram.me/joinchat/CuvhZz4W5A9TG5rOneTEJA

همچنین ببینید

سرگرمی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *