پنج شنبه , ۲۸ دی ۱۳۹۶
جدیدترین شعرها و مطالب:
خانه » سرگرمی » کاردستی با شانه ی تخم مرغ
خروس با شانه تخم مرغ

کاردستی با شانه ی تخم مرغ

طرز ساخت خروس با شانه تخم مرغ:

خروس با شانه تخم مرغ
خروس با شانه تخم مرغ

شانه تخم‌مرغ را به عقب برگردانید و یک جفت چشم عروسکی در قسمت برجسته آن بچسبانید. سپس با کاغذرنگی قرمز، تاج و پرخروس را ببرید و با کاغذرنگی زرد نیز نوک خروس را درست کنید و بچسبانید. یک پر تمیز هم به قسمت پشت خروس بچسبانید تا شکلی طبیعی‌تر پیدا کند. خروس‌هایی که در ردیف پایین می‌بینید، از چهارخانه از شانه تخم‌مرغ در کنار هم درست شده، و در نتیجه، چهار خروس مودب درست شده‌اند که در کنار هم نشسته‌اند. اما برای درست کردن دو خروس ردیف بالا، باید تک‌تک خانه‌ها را از هم جدا کنید و خروس‌های جدا از هم را شکل دهید. برای درست کردن پاهای خروس، از نخ کاموا و کاغذرنگی زرد استفاده کنید.

*****************************************************************************************

لاک پشت با شانه تخم مرغ:

لاک پشت با شانه تخم مرغ
لاک پشت با شانه تخم مرغ

قسمت برجسته یک خانه از شانه تخم‌مرغ را ببرید و آن را به رنگ موردنظرتان درآورید؛ روی آن‌کمی نقش و نگار بکشید تا حالت لاک لاک‌پشت را به خود بگیرد. سپس با کاغذرنگی از همان رنگ یا رنگی دیگر متناسب با آن ببرید و از زیر بچسبانید. یک جفت چشم عروسکی، صورت لاک‌پشت‌تان را کامل می‌کند. در اینجا لاک‌پشت به رنگ سبز درآمده، اما شما می‌توانید چند لاک پشت به رنگ‌های مختلف و شاد درست کنید و در کنار هم قرار دهید تا صفی از لاک‌پشت‌های رنگارنگ داشته باشید.

******************************************************************************************

پنگوئن
پنگوئن

ساخت پنگوئن با شانه تخم مرغ: قسمت برجسته شانه تخم‌مرغ را ببرید، برگردانید و سر و بدن و بال‌ها را سیاه کنید. شکم پنگوئن را نیز به رنگ سفید درآورید. یک جفت چشم عروسکی برایش بچسبانید و با کاغذرنگی نارنجی، نوک و پاهایش را درآورید و بچسبانید. نتیجه کار فوق‌العاده بامزه خواهد بود.

***********************************************************************************

خرگوش  های خندان با شانه تخم مرغ

خرگوش: قسمت‌های برجسته دو خانه شانه تخم‌مرغ را ببرید، آنها را به رنگ مورد نظر درآورید و از قسمت پشتی به هم بچسبانید. گوش‌ها را هم از مقوا ببرید، به همان رنگ درآورید و به بالای سر وصل کنید. با مداد یا خودکار، چشم و بینی را بکشید و با کاغذ سفیدرنگ، دندان‌های جلویی را ببرید و بچسبانید. حالا نوبت پاهاست. از مقوا یا کاغذ، یک جفت پای بامزه ببرید و در قسمت پایینی وصل کنید.

*****************************************************************************************************

آویز گل
آویز گل

آویز گل: قسمت برجسته شانه تخم‌مرغ را ببرید و از آنها‌ گل‌هایی چهارپر درآورید. گل‌ها را رنگ‌های مختلف بزنید و به صورت برگشته‌ با نخ از تکه‌ای چوب آویزان کنید.

***************************************************************************************

گلهای نرگس
گلهای نرگس

گل‌های نرگس: از مقوای شانه تخم‌مرغ شش گلبرگ و یک دایره ببرید. گلبرگ‌ها را در کنار هم بر روی دایره بچسبانید تا طرح گل پیداکند. سپس قسمت برجسته شانه تخم‌مرغ را ببرید و برگردانید تا به عنوان بخش وسط گل بچسبانید. با همان مقوا، تکه‌ای ریش‌ریش ببرید تا بتوانید به عنوان پرچم وصل کنید. گل‌هایتان را به رنگ‌های سفید و زرد درآورید و تکه‌های مختلف را به هم بچسبانید. یک دسته‌گل درست کنید و از دیدنش لذت ببرید.

منبع: جام جم آنلاین

درباره ی مهری طهماسبی دهکردی

به نام خداوند جان آفرین حکیم سخن در زبان آفرین دوستان خوبم سلام.به وب سایت ترانه های کودکان خوش آمدید. من مهری طهماسبی دهکردی،آموزگار بازنشسته ساکن اصفهان هستم.25 سال در آموزش و پرورش خدمت کردم.آخرین مدرک تحصیلی من کارشناسی علوم تربیتی با گرایش کودکان استثنایی است.از سال 1385 که بازنشسته شدم، برای کودکان و نوجوانان شعر و داستان نوشتم.ابتدا در وبلاگم به نشانی http://taranehaykoodakan.blogfa.com/ می نوشتم ولی چندسالی است که در این وب سایت به کارم ادامه می دهم.تمام شعرها و داستان ها سروده و نوشته های خودم هستند به جز آنهایی که نام شاعر یا نویسنده و منبع دیگری ذکر گردیده است.امیدوارم با نوشتن شعر و داستا ن و مطالب دیگر بتوانم خدمتی به کودکان و نوجوانان که آینده سازان کشورمان هستند،انجام بدهم.با آرزوی موفقیت برای هموطنان عزیز و تمام خوانندگان وب سایت ترانه های کودکان..مطالب این بلاگ دست نوشته های شخصی هستند. استفاده از آن ها بدون اطلاع نویسنده و بدون ذکر منبع، غیر اخلاقی است. *این سایت درستاد ساماندهی پایگاههای اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.* ایمیل: ***** info@tkoodakan.net ******************** mehri_t127@yahoo.com ******************** شماره همراه مدیر وبلاگ: 09380431611 ****************************** ارتباط با ما در تلگرام: 09362904006 کانال تلگرام ما:tkoodakan@ لینک جوین تلگرام ما: https://telegram.me/joinchat/CuvhZz4W5A9TG5rOneTEJA

همچنین ببینید

سرگرمی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *