پنج شنبه , ۲۸ دی ۱۳۹۶
جدیدترین شعرها و مطالب:
خانه » داستان کودک » کتابدارکوچولو

کتابدارکوچولو

به نام خدا

کتابدارکوچولو

خرگوش کوچولویی بود به نام نقلی که خیلی به کتاب خواندن علاقه داشت.او هر روز چند تا کتاب می خواند و از کتابها چیزهای زیادی  یاد می  گرفت.دوستانش روز تولدش به او کتاب هدیه می دادند.پدر و مادرش  هروقت به بازار  می رفتند و می دیدند کتاب خوب  و مناسب ِتازه ای چاپ شده و به بازار آمده، آن را برایش  می خریدند. نقلی همه ی کتاب ها را با دقت می خواند و آن ها را در یک  قفسه در اتاقش  می گذاشت.یک  روز دید تعداد کتاب هایش آن قدر زیاد شده که دیگر توی قفسه جا نمی شوند.او به فکر افتاد تا قفسه ی دیگری در اتاقش بگذارد اما برای قفسه ی جدید،جای کافی نداشت.دراین  فکر بود که با کتابهایش چه کار کند که آهوخانم به دیدنش آمد.آهو خانم معلم مدرسه ی جنگل بود.او به نقلی گفت:« دختر قشنگم، من خیلی خوشحالم که می بینم تو به کتاب خواندن علاقه داری؛ دلم می خواهد بقیه ی بچه ها هم مثل تو باشند.  ولی ما توی جنگل کتابخانه ی عمومی نداریم.من می خواهم یک کتابخانه ی عمومی درست کنم و در آن کتاب های خوبی بگذارم تا همه ی بچه ها بیایند و کتاب امانت  بگیرند و بخوانند.»آهو خانم به قفسه ی کتابهای نقلی اشاره کرد و ادامه داد:« می بینم که تو کتابهای زیادی داری.راستی وقتی کتابی را می خوانی ، با  آن چه می کنی؟»

کتابخانه
کتابدارکوچولو.نویسنده:مهری طهماسبی دهکردی

نقلی جواب داد:« هیچی، می گذارم توی قفسه ی کتابها تا خراب و کثیف نشود.»

آهو خانم گفت:« از این کتابها به دوستانت نمی دهی تا بخوانند؟»

نقلی گفت:«نه تا حالا کسی از من کتاب نخواسته است.»

آهو خانم گفت:« نقلی جان، من در مدرسه یک کتابخانه درست می کنم و از تمام حیوانات جنگل  می خواهم تا کتاب هایی را که دیگر لازم ندارند به این کتابخانه هدیه کنند.بعد این کتاب ها را به کسانی می دهیم که آنها را نخوانده اند.به این ترتیب همه می توانند با خواندن کتاب های جدید، چیزهای تازه یاد بگیرند.»

نقلی فکری کرد و با خوشحالی گفت:«چه فکرخوبی! من با کمال میل  به شما کمک می کنم.»

آهوخانم و نقلی به مدرسه رفتند.به همه ی حیوانات اطلاع دادند که برای  کتابخانه به کتاب نیاز دارند.طولی نکشید که حیوانات جنگل کتابهای اضافی را آوردند و به کتابخانه هدیه کردند.قفسه  پر ازکتاب شد.نقلی هم تعدادی از کتابهای قدیمیش را  در کتابخانه ی مدرسه گذاشت.از آن روز به بعد بیشتر حیوانات به مدرسه می آمدند و کتابهای کتابخانه را می گرفتند و می خواندند تا چیزهای تازه یاد بگیرند.نقلی هم شده بود کتابدار کتابخانه.او به حیوانات جنگل کتاب  امانت  می داد و آنها را راهنمایی  می کرد تا کتابهایی را که لازم دارند بگیرند و بخوانند.نقلی کتابدار کوچولوی مهربان جنگل بود و همه دوستش داشتند.

نویسنده: مهری طهماسبی دهکردی

درباره ی مهری طهماسبی دهکردی

به نام خداوند جان آفرین حکیم سخن در زبان آفرین دوستان خوبم سلام.به وب سایت ترانه های کودکان خوش آمدید. من مهری طهماسبی دهکردی،آموزگار بازنشسته ساکن اصفهان هستم.25 سال در آموزش و پرورش خدمت کردم.آخرین مدرک تحصیلی من کارشناسی علوم تربیتی با گرایش کودکان استثنایی است.از سال 1385 که بازنشسته شدم، برای کودکان و نوجوانان شعر و داستان نوشتم.ابتدا در وبلاگم به نشانی http://taranehaykoodakan.blogfa.com/ می نوشتم ولی چندسالی است که در این وب سایت به کارم ادامه می دهم.تمام شعرها و داستان ها سروده و نوشته های خودم هستند به جز آنهایی که نام شاعر یا نویسنده و منبع دیگری ذکر گردیده است.امیدوارم با نوشتن شعر و داستا ن و مطالب دیگر بتوانم خدمتی به کودکان و نوجوانان که آینده سازان کشورمان هستند،انجام بدهم.با آرزوی موفقیت برای هموطنان عزیز و تمام خوانندگان وب سایت ترانه های کودکان..مطالب این بلاگ دست نوشته های شخصی هستند. استفاده از آن ها بدون اطلاع نویسنده و بدون ذکر منبع، غیر اخلاقی است. *این سایت درستاد ساماندهی پایگاههای اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.* ایمیل: ***** info@tkoodakan.net ******************** mehri_t127@yahoo.com ******************** شماره همراه مدیر وبلاگ: 09380431611 ****************************** ارتباط با ما در تلگرام: 09362904006 کانال تلگرام ما:tkoodakan@ لینک جوین تلگرام ما: https://telegram.me/joinchat/CuvhZz4W5A9TG5rOneTEJA

همچنین ببینید

مهربانی

به نام خدا نام داستان: مهربانی علی دانش آموز کلاس چهارم دبستان بود و در …

۲ دیدگاه

  1. سلام
    داستان آموزنده ای بود,با اجازتون به عنوان درس آزاد ازش استفاده میکنم.
    ممنون از نویسنده ی عزیز این داستان.
    حق نگهدارتون

  2. با سلام، اجازه استفاده از این داستان را میخواستم. به همراه تغییر کلمه‌ی اول آن از خرگوش به گورخر! (احتیاج به داشتن یک داستان خوب و شخصیت خوب از گورخر هستیم!)
    البته بااسم خود شما به همراه آدرس سایت. اگر مشکلی هست با ایمیل بنده تماس بگیرید. ممنون.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *